مطالب

Image

درب چوبی

چوب هنوز جایگاه ویژه ای درصنعت ساختمان دارد و با وجود پیشرفت فناوری و عرصه درب های روکش دار بازهم زیبایی و ابهت چوب انکار ناشدنی است و استفاده از درب های چوبی نشان از زیبایی و لوکس بودن ساختمان دارد و هر ببیننده ایی که بار اول وارد یک ساختمان می شود مجذوب زیبایی آن می شود. سازندگان ساختمان های مدرن و لوکس ترجیح می دهند از درب های چوبی استفاده کنند که بنا بر تصمیم آنها می تواند شامل درب ورودی بوده و یا اینکه درب های داخلی نیز از چوب تهیه شود.

درب داخلی و درب اتاقی چیست ؟

در صنعت ساختمان و ساختمان سازی درب های از لحاظ کارایی به دو دسته تقیسیم میشوند که در ادامه به معرفی هر یک می پردازیم :

 1. درب خارجی : دسته اول درب خارجی است یعنی دربی که به خارج از خانه باز میشود . مانند درب حیاط و درب کوچه و درب های واحد که در ساخت و ساز های اخیر، اغلب، از نوع درب ضد سرقت هستند، نمونه هایی از درب خارجی هستند .
 2. درب داخلی و درب اتاقی : دسته دوم بر خلاف دسته اول مورد استفاده قرار می گیرند و نام این دسته درب داخلی  است درب داخلی دربی است که داخل آپارتمان مورد استفاده قرار میگیرد مثلا  درب چوبی و درب اتاقی نمونه هایی از درب داخلی هستند که در داخل آپارتمان مورد استفاده قرار میگیرند .

حال که با دو دسته بندی درب ها یعنی درب خارجی شامل : (درب حیاط و درب کوچه ) و درب داخلی شامل ) درب اتاقی و درب چوبی ) آشنا شدین قصد داریم به معرفی انواع درب داخلی و اتاقی بپردازیم و هر کدام را به صورت خلاصه معرفی کنیم . همچنین قصد داریم شما را با چند نکته کوتاه که باید در هنگام خرید درب داخلی و درب اتاقی مد نظر داشته باشید آشنا کنیم .

درب داخلی و درب اتاقی شامل چند نوع است

 1. دربMDF:

این گونه درب ها علاوه بر داشتن کلاف چوبی میانی،از چوب روسی ساخته شده و توسط دستگاه CNC و بدون دخالت دست و طرح این درب ها روی آنها طراحی میشود . همچنین دستگاه CNC قادر به پیاده سازی ظریف ترین اشکال می باشد .

 1. :HDFدرب  

یکی از پرکاربردترین انواع درب در ساختمان درب های اچ دی اف می باشد زیرا درب داخلی و درب اتاقیHDF دارای قیمت مناسب است .

 1. :PVCدرب

درب چوبی پی وی سی معمولا به صورت HDF ساخته میشود سپس توسط روکش PVC مورد استفاده قرار میگرد . PVC به علت مقاومتی که در برابر رطوبت دارد به عنوان دربی برای سرویس های بهداشتی قرار می گیرد .

 1. درب داخلی و درب اتاقی ضد آب :

درب ضد آب معمولا به خاطر مقاومتی که در برابر رطوبت دارد برای حمام و دستشویی مورد استفاده قرار می گیرد .

در هنگام خرید درب داخلی و درب اتاقی چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهیم ؟

 • اگر میخواهید از درب اتاقی و داخلی برای درب حمام و دستشویی استفاده میکنید باید از های PVCدرب یا درب ضدآب استفاده نمایید .
 • در هنگام خرید درب اتاقی و داخلی باید به این نکته توجه کنید که رنگ و طرح آن متناسب با رنگ دیوار ها و دکوراسیون منزل شما باشد .
 • درب اتاقی و داخلی میتوانند از جنس های مختلفی ساخته شده باشند مانند mdf یا hdf که بستگی به شرایط محل نصب شما باید یکی از گزینه های موجود را خریداری نمایید .
 • نکته دیگری که در هنگام خرید درب اتاقی و داخلی باید به آن توجه کرد آن است که یراق آلات درب خریداری شده شما دارای کیفیت خوبی باشد .
 1. درب های چوبی آویژه نما برای لابی و ورودی ها :

 

 • درب چوبی با چوب راش ، عش ، چوب کهنه و چوب گردو
 • بیش از 80 نمونه قابل بازدید.
 • طراحی و ساخت در مدلهای مدرن و کلاسیک به همراه تاج و روکوب و کتیبه
 • قابلیت رنگ پلی استر و نیم پلی استر
 • 240 ساعت کار دست صنعتگران عرصه چوب و تولید یک اثر هنری دیگر
 • درب های چوب و شیشه با شیشه های طرحدار و رنگی
 • انواع طرح های روز دنیا